,

بهترین نان چیست؟کارخانه آرد زاهدی گلستان

بر اساس اعلان انستيتو تحقيقات تغذيه كشور ،
بهترین نان؛ نانی است که از تركيب آرد گندم و جو درست شده باشد.
بر اساس توصيه سازمان بهداشت جهاني ،نان بايستي پر فيبر(پر سبوس ) و كم نمك باشد تا علاوه بر تامین فیبر،(نیاز روزانه انسان به فیبر ۳۰ گرم است که بایستی ۱۵گرم آن از طریق نان تامین شود.)واملاح (آهن-کلسیم-فسفر-روی-منیزیم) مورد نیاز بدن،از بروز بیماریهای غیر واگیر (چاقی ، قند خون – چربی خون – فشارخون – سکته قلبی – سکته مغزی ) نیز جلو گیری بعمل آوردواحیاء نان گندم – جو   گام مهمي در جهت تحقق شعار سازمان بهداشت جهانی برای پيشگيري از بيماريهاي فوق در کشورمان بشمار مي رود،که متاسفانه از هر ۵ نفرایرانی یک نفر به آن مبتلا شده است.! و چون مصرف نان در ايران ۳ برابر كشورهاي غربي است ( در غرب سالی ۷۰ کیلو نان مصرف می شود، در ایران ۲۱۰ کیلو!)ونقش مهمی در سبد غذائی ما دارد. لذابايستي از هر نظر كامل باشد.و ضمن تامین انرژی مورد نیاز بدن سلامتی  مارا نیز بیمه سازد
به همین منظور به اعضاء باشگاه توصیه می شوددر کنار پخت نان گندم سبوس داربا آرد ۷% به تدریج نسبت به پخت نان فوق ( ترکیبی از آردگندم + آرد جو)نیز  اقدام نمایند..
ناني سرشار از فيبر-ارزش غذائي و خواص درماني.كه برخي اطباء آن را اكسير سلامتي خوانده اند.ودر طب اسلامی و روایات مذهبی نیز تاکید زیادی روی مصرف آن شده است.
يادمان باشد پيشگيري مقدم بر درمان است و بايد قبل از اينكه به چاقي- فشار خون- چربي خون- قند خون-پوكي استخوان- كم خوني وساير بيماريهاي عصر شهر نشیني مبتلا شويم به فكر  سلامتي خود باشيم.
توجه كنيم بقراط حكيم يوناني مي گويد:تغذيه درماني بهتر از دارو درماني است. وزکریای رازی حکیم ایرانی می فرماید: تا با غذا می توان درمان نمود نباید به دادن دارو مبادرت ورزید.
امید است بتوانیم با ترویج فرهنگ مصرف نان گندم- جو در استان نقش مثبتی در کاهش آمار بیماریهای غیرواگیر ایفا نماییم.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *